banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś piątek, 19 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1256020 naszym gościem.       Osób on-line: 23


Nowości

Wielkość czcionki:   
Ostatnie pożegnanie siostry Elżbiety  :: 19-01-2019 r. ::

  W sobotę, w dzień Maryjny, 12. stycznia 2019 roku odeszła od nas do domu Pana dusza najmniejsza Elżbieta Mikitiuk z domu Groszek. 19. stycznia pożegnaliśmy ją we Mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku.
Elżbieta ze Wspólnotą Dusz Najmniejszych była związana od dwunastu lat, należała również do Stowarzyszenia Konsolata. Cicha, pokorna, w cichości serca przyjmowała swoją chorobę ofiarowując ją Bogu i dla ratowania dusz. Śmierć Eli poruszyła wiele serc członków  wspólnoty. Pożegnaliśmy Elżbietę, ale będzie z nami zawsze, ilekroć sięgniemy po jej poezję, którą pisała pod natchnieniem Ducha Świętego przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Jej siostra Teresa ma pragnienie wydania tomiku jej poezji.
Łączymy się w bólu z siostra Teresą, która modli się z nami w Czerwińsku, z Halinką, która uczestniczy w wieczernikach w Gietrzwałdzie, bratową Basią, która od lat modli się z nami na wieczernikach, rekolekcjach, pielgrzymkach, z jej bratem i ich rodzinami.
Na cmentarzu pożegnała Elżbietę jej siostrzenica Kasia odczytaną poezją, a my dusze najmniejsze aktem miłości - Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze!
Żegnamy Jurka Zająca  :: 01-06-2018 r. ::

  Ze smutkiem informujemy wszystkie Dusze Najmniejsze, iż w środę  30 maja o godz. 14:45 odszedł do Domu Ojca, nasz brat Jurek Zając. W naszej pamięci pozostanie jako rozmodlony, uczynny, pokorny i wspaniały człowiek.
Pogrzeb śp Jurka odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 4 czerwca, o godz. 13.00 w Płocku. Kaplica cmentarna przy ul. Kobylińskiego.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
Zapraszamy na nową stronę  :: 10-06-2015 r. ::

  Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.skkonsolata.pl
Nowa strona Stowarzyszenia i Wspólnoty  :: 01-04-2015 r. ::

  Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.skkonsolata.pl
Rozpoczynamy nowy etap drogi wieczernikowej  :: 04-09-2014 r. ::

  Mamy już swój ośrodek formacyjny, jest miejsce koordynacji naszej szerokiej działalności, zawiązuje się grono osób, które pragną tworzyć wspólnotę życia, a więc jesteśmy przygotowani, by pod opieką Matki Najświętszej - Matki dusz najmniejszych rozpocząć nowy etap naszej wspólnej drogi wieczernikowej. Rozpoczynamy już w najbliższą sobotę Wieczernikiem w Czerwińsku nad Wisłą. Poprzedzi go dzień skupienia i nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. O 10:30 odmówimy Różaniec, który rozpocznie nasze sobotnie modlitewne czuwanie. Zapraszamy Was wszystkich do uczestnictwa w tym spotkaniu.
Spotkanie będzie transmitowane przez Radio Dusz Najmniejszych, Radio Konsolata...>>

Więcej o życiu wspólnoty...>>
O nas w Posłańcu Warmińskim  :: 01-09-2014 r. ::

  We wczorajszym wydaniu "Posłańca Warmińskiego" ukazał się obszerny artykuł o naszej wspólnocie. Czytając go uświadamiamy sobie, że nasz trud modlitewno-ewangelizacyjny, a zwłaszcza ostatni czas wakacyjno-rekolekcyjny zaowocował ożywieniem dzieła najmniejszych, co też nas zobowiązuje i zachęca do większej gorliwości. Niech rozpoczynający się nowy rok formacyjny będzie okazją, byśmy wszyscy zaświadczyli o owocności duchowej drogi św. Tereski i sł. B. s. Konsolaty.

Piszą o nas:  Posłaniec Warmiński...>>
Spotkajmy się w Sątocznie  :: 27-08-2014 r. ::

  W najbliższy piątek, tj. 29 sierpnia br. zapraszamy Was wszystkich na kolejny Wieczernik Modlitwy do parafii Chrystusa Króla w Sątocznie - Archidiecezja Warmińska. W programie nabożeństwa: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:00, a modlić będziemy się we wszystkich polecanych nam intencjach, dołączając także te, które każdy z nas nosi w swoim sercu. Posługę muzyczną podejmie Reginka Bociek.

Czytaj więcej...>>
Słuchaj nas w Radiu Konsolata...>>
Włącz radio przez przeglądarkę...>>
Piszą o nas – Znak rozpoznawczy  :: 20-08-2014 r. ::

  Pod takim tytułem ukazał się artykuł w Tygodniku „Gość Niedzielny’ (w Internecie). Redaktor tego Tygodnika, pan Krzysztof Kozłowski, był pośród nas na uroczystości poświecenia naszej nowej siedziby i napisał o tym wydarzeniu. W Tygodniku została też opublikowana galeria zdjęć z poświęcenia domu.

Jesteśmy świadkami, że coś się dzieje, że Kościół żyje.
Stowarzyszenie Katolickie Konsolata zostało utworzone pięć lat temu, aby wspierać działalność wspólnoty Dusz Najmniejszych – Maleńka Droga Miłości. Dzięki darczyńcom stowarzyszenie wyremontowało pozyskany budynek. Uroczystości poświęcenia nowej siedziby stowarzyszenia przewodniczył abp Wojciech Ziemba.
– Przy tego rodzaju inicjatywach zaczyna się coś, a nie wiadomo, jak się skończy. Pięć lat trudno nazwać okresem pełnym, ale nowicjat trwa w klasztorach krócej. Rok, czasem trzy lata, więc pięć lat, to już jest czas próby. Miejmy nadzieję, że to dzieło będzie szło w dobrym kierunku. Będzie takim znakiem rozpoznawczym dynamizmu Kościoła. Są zakony, klasztory, niektóre o bardzo wielkiej tradycji, ale pojawiają się nowe problemy w świecie, które wymagają nowego zaangażowania ludzi Kościoła w różnej formie. Między innymi w formie stowarzyszeń, organizacji, w formie zgromadzeń zakonnych. I tu jesteśmy świadkami, że coś się dzieje, że Kościół żyje. Trzeba dużo modlitwy, szczerego zaangażowania, żeby z tego wyrosło Boże Dzieło. A dziś rzeczywiście trzeba złożyć Panu Bogu podziękowanie za tych dobrych ludzi, którzy ten fundament stworzyli – mówił abp Ziemba.

Więcej na stronach Tygodnika...>>

Dziękujemy za dar nowej siedziby stowarzyszenia KONSOLATA  :: 16-08-2014 r. ::

  W sobotę, 16 sierpnia 2014 r. uczestniczyliśmy w radosnej uroczystości poświęcenia nowej siedziby katolickiego stowarzyszenia KONSOLATA, połączonej z jubileuszem pięciolecia tegoż stowarzyszenia. Obrzędu poświecenia dokonał Jego Ekscelencja Arcybiskup Metropolita Warmiński Ks. Dr Wojciech Ziemba w obecności kapłanów i licznie zebranych członków stowarzyszenia i Wspólnoty Dusz Najmniejszych. Wszyscy wyrażamy wielką wdzięczność Bogu za dar nowej siedziby, a także dziękujemy naszemu Czcigodnemu Pasterzowi za Jego wielką życzliwość i udzielone pasterskie błogosławieństwo.
Podczas wspomnianej uroczystości wysłuchaliśmy także wspaniałego koncertu Ryszarda Morki z Warszawy, za co również wyrażamy ogromną wdzięczność.

Zapraszamy do obejrzenia, z tego spotkania i koncertu, galerii zdjęć...>>
Nowa siedziba katolickiego stowarzyszenia KONSOLATA  :: 01-08-2014 r. ::

  Informujemy Was wszystkich, że w najbliższą sobotę, tj. 16 sierpnia br. nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby katolickiego stowarzyszenia "Konsolata".
Pozyskany w Olsztynie budynek na ten cel przez kilka ostatnich lat przechodził gruntowny remont i dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu z nas będzie nam służył jako miejsce koordynujące naszą szeroką działalność modlitewno-ewangelizacyjną.
Program:
11:30 – Nadzwyczajne zebranie członków Katolickiego Stowarzyszenia „Konsolata” i Wspólnoty Dusz Najmniejszych (siedziba stowarzyszenia w Olsztynie, ul. Hozjusza 2c),
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
15:30 – Koncert pieśni religijnych w wykonaniu artystów scen warszawskich:
Ryszarda Morki – bas,
Andrzeja Płonczyńskiego – akompaniament,
16:30 – Nabożeństwo Liturgii Słowa z obrzędem poświęcenia siedziby stowarzyszenia,
18:00 – Wieczernik Modlitwy w Gietrzwałdzie,
- Msza św. dziękczynna za 5 lat działalności stowarzyszenia „Konsolata” i za dar nowej siedziby stowarzyszenia,
- Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia,
- Apel Jasnogórski.
Rekolekcje dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych  :: 27-07-2014 r. ::

  Wybrane nauki rekolekcyjne można wysłuchać w internetowym Radiu KONSOLATA, a także na stronie stowarzyszenia "Konsolata": www.skkonsolata.pl.

Przeżywamy w naszej Wspólnocie coroczne rekolekcje. Zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą stronę do wspólnego trwania na modlitwie i zagłębiania się w Boże tajemnice. Pierwsza tura tegorocznych rekolekcji odbyła się już w Brennej. Następne odprawiać będziemy w Gietrzwałdzie (28 lipca – 1 sierpnia oraz 11 – 15 sierpnia) i w Różanymstoku (4 – 9 sierpnia).
Pielgrzymka do Medjugorje - Podwyższenie Krzyża św.  :: 18-06-2014 r. ::

  Obejrzyj prezentację filmową o pielgrzymce...>>

TERMIN: 12-20.09.2014
KOSZT: 600.00 PLN + 180.00 EUR
KONTAKT: PROSIMY DZWONIĆ DO PANI HANI - PŁOŃSK (tel.23 662 29 48)
Organizator: Biuro Pielgrzymkowe Halina z Rudy Śląskiej.
Przy zapisywaniu wystarczą same dowody, niekonieczne paszporty.

Program:
◾codzienne międzynarodowe nabożeństwo wieczorne: Różaniec, Msza Św.
◾po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu (wtorek, czwartek sobota)
◾po Msz Św. Adoracja Krzyża (piątek)
◾wspólna Droga Krzyżowa na Górę Kriżevac
◾wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo
◾w miarę możliwości spotkania z wizjonerami i O. Franciszkanami
◾spotkania we wspólnotach: Cenacolo i we Wspólnocie Błogosławieństw
◾w miarę możliwość wysłuchanie świadectw osób mieszkających w Medjugorje
◾Jeden dzień plażowania na Riwierze Makarskiej- Msza Św. w Chorwackim Lourdes

Cena obejmuje:
◾Przejazd autokarem
◾7 dni w Medjugorje, 6 noclegów w samym centrum Medjugorje (kwatery prywatne 2/3 os. pokoje)
◾Wyżywienie (6 śniadań i 6 obiadokolacji)
◾Ubezpieczenie NNW i KL
◾Opieka duszpasterska

Dziękujemy za wielki dar naszego Ogólnopolskiego Wieczernika  :: 07-06-2014 r. ::

  Wyrażamy Bogu, Jego Matce Maryi - Pani Różanostockiej i wszystkim wiernym, tworzącym Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy Wspólnoty Dusz Najmniejszych, ogromną wdzięczność naszych maleńkich serc, bo doświadczyliśmy prawdziwie bardzo wiele. To prawda, towarzyszyło nam podczas wspólnego rozmodlenia wiele emocji, ale teraz na spokojnie uświadamiajmy sobie, czym był dla nas i całej naszej Wspólnoty ten czas Wieczernika. Niech w tym pogłębieniu naszego spotkania z Bogiem posłużą materiały udostępnione na naszej stronie Stowarzyszenia Konsolata: www.skkonsolata.pl/ oraz przekazywane przez internetowe radio dusz najmniejszych: www.konsolata.pl/radio/.
Rozpoczynamy nasze Święto w Różanymstoku  :: 06-06-2014 r. ::

  To już w dniu dzisiejszym, o 20:00 rozpoczniemy Święto Wspólnoty Dusz Najmniejszych - Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy, na który zapraszamy Was wszystkich. Przypominamy, że spotkanie rozpoczniemy Mszą św. w Bazylice NMP Różanostockiej, podczas której powierzać będziemy wszystkie nasze intencje. Po Apelu Jasnogórskim podejmiemy wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu. W dniu jutrzejszym, 7 czerwca (Wigilia Zesłania Ducha Świętego), o godz. 10:00 ponownie wypełnimy różanostocką świątynię by podjąć w gronie Wspólnoty modlitwę. W programie spotkania: 10:30 - Różaniec; 11:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu; 12:00 - Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Białostockiej ks. dra Stanisława Szymeckiego; 14:30 - wspólne uwielbienie Boga (Koncert Chwały Zespołu Diakonii Muzycznej Wspólnoty "Kairos" z Białegostoku); 15:30 Modlitwa ku czci Bożego Miłosierdzia, konferencja: "Historia zagrożeń duchowych w rodzinie" - ks. kan. Adam Wawro, egzorcysta Diecezji Kaliskiej (ks. Adam poprowadzi także modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne). Na zakończenie spotkania obecni kapłani udzielą wszystkim okolicznościowego błogosławieństwa.
ZAPRASZAMY!
Zaproszenie na Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy  :: 29-05-2014 r. ::

  Jeszcze raz gorąco zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ważnym dla naszej Wspólnoty Wieczerniku Ogólnopolskim, który odbędzie się w pięknym sanktuarium maryjnym w Różanymstoku, już niedługo bowiem 6 - 7 czerwca br. Będzie to czas naszego wspólnego doświadczenia tajemnicy Zesłania Ducha Świętego, którego będziemy wzywać we wspólnej modlitwie i upraszać Jego wszelkich darów.
Dokładny program czuwania i Wieczernika znajduje się poniżej, a także na stronie poświęconej Wieczernikom Ogólnopolskim: www.wieczernikmodlitwy.pl.

O Wieczerniku Ogólnopolskim można także posłuchać i zobaczyć na nowej stronie Stowarzyszenia Konsolata - www.skkonsolata.pl, na którą zapraszamy.
Zapraszamy do Medjugorje  :: 22-05-2014 r. ::

  Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę rekolekcyjno-ewangelizacyjną do Medjugorje w dn. 22 - 30 czerwca 2014 r. Zabieramy pielgrzymów po drodze: Olsztyn, Nidzica, Mława, Płońsk, Czerwińsk n/Wisłą, Sochaczew, Częstochowa, Katowice, Cieszyn. Pielgrzymujemy w czasie, w którym obchodzona będzie 33 Rocznica Objawień NMP Królowej Pokoju, dużo czasu na modlitwę i Adorację, bogata i piękna Liturgia. Opieka duszpasterska, zakwaterowanie w okolicach kościoła w Medjugorje. Koszt całkowity ok. 1400 zł. Zgłoszenia: tel. 23 662 29 48.
Lista Organizatorów pielgrzymek do Różanegostoku (6-7 czerwca br.)  :: 20-05-2014 r. ::

  Podajemy listę Organizatorów pielgrzymek autokarowych na Wieczernik Ogólnopolski do Różanegostoku w dniach 6 i 7 czerwca 2014 r.

1. Olsztyn - pani Alicja, kom. 508 159 834;
2. Płońsk - pani Hania, tel. 23 662 29 48;
3. Płock - pani Ania, e-mail anna-czajkowska3@wp.pl;
4. Ostrów Wlkp. - s. Krystiana, kom. 662 910 914;
5. Rosochate, Zambrów, Zaręby i okolice - pani Zofia, tel. 86 271 77 59;
6. Braniewo, Orneta - pani Regina, tel. 55 243 33 98;
7. Kętrzyn, Giżycko i okolice - pani Krystyna, tel. 89 751 44 65; kom. 507 840 097;
8. Warszawa - pani Stasia, tel. 22 613 16 44; kom. 793 125 952;
9. Suwałki - pani Helena, kom.  510 502 024;
10. Białystok, Sokółka, Augustów, Ełk, Suwałki, Kalinowo, kontakt - p. Wanda, kom. 512 175 414.

Dziękujemy wszystkim za podjęty trud organizacyjny i czekamy na dalsze informacje o organizowanych pielgrzymkach na nasze ogólnopolskie spotkanie.

Więcej...>>

WIECZERNIK OGÓLNOPOLSKI W RÓŻANYMSTOKU - PROGRAM  :: 19-05-2014 r. ::

  Piątek – 6 czerwca:
20:00 – Msza św. koncelebrowana - kapłani uczestniczący w spotkaniu,
21.00 – Apel Jasnogórski,
- czuwanie modlitewne,
Sobota – 7 czerwca:
10:00 – przywitanie uczestników,
- słowo wprowadzające do modlitwy,
10:30 – modlitwa różańcowa,
11:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu,
12:00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Białostockiej Ks. dra Stanisława Szymeckiego,
14:30 – Koncert Chwały w wykonaniu zespołu Diakoni Muzycznej przy Wspólnocie "Kairos" z Białegostoku, Konferencja na temat zagrożeń duchowych w historii rodziny – ks. Adam Wawro, egzorcysta Diecezji Kaliskiej, - modlitwa (ks. Adam Wawro), - błogosławieństwo (wszyscy kapłani).
UWAGA! Organizowane są pielgrzymki autokarowe!

Więcej...>>
Wielkanoc 2014  :: 20-04-2014 r. ::

  

Niech Jezus Zmartwychwstały obdarza Was wszystkich miłością nie mającą granic. Niech obdarzy Was miłością, która nie patrzy na słabości, która nie patrzy ludzkimi oczami, ale oczami Boga - oczami miłości. Niech Jezus Zmartwychwstały, który patrzy oczami, które przeszły Mękę dla nas, który pokonał wszystko, będzie Waszym Zwycięstwem i Miłością. Uwierzcie Miłości i radujcie się Zmartwychwstaniem, niosąc je wszystkim.
Święte Triduum Paschalne  :: 19-04-2014 r. ::

  Uwielbiam Ciebie, Jezu, w cudzie Twego Bytu, istnienia!
O Ty, który jesteś,  uwielbiam Twoją obecność!
Uwielbiam Twoje życie!
Uwielbiam tajemnice Twojego istnienia!
Zagłębiasz mnie Boże w Twoje Serce. Uwielbiam Ciebie, który udzielasz mi swego życia, który wypełniasz mnie Sobą i który przemieniasz mnie w miłość!
Uwielbiam Ciebie Boże, Piękno, którego nie zna ludzkie serce; Piękno, którego nie da się stworzyć, określić!
Uwielbiam Ciebie, który zachwycasz duszę, choć nie jest ona w stanie opisać Ciebie.
Uwielbiam Ciebie Nieskończoności!
Uwielbiam Ciebie Miłości, której nie da się objąć!
Uwielbiam Ciebie Mocy nieograniczona!
Uwielbiam Ciebie, Boże, Stwórco!
Uwielbiam Ciebie, który jesteś, byłeś i będziesz!
Uwielbiam Ciebie, którego nie jestem w stanie ani określić, ani opisać, którego czuje moje serce, doświadcza moja dusza, widzą moje oczy, a jednak nie potrafię opisać Ciebie.
Uwielbiam Ciebie Cudzie nad cudami, Piękno!
Uwielbiam Ciebie!

Wielki Czwartek
Wielki Piątek
Wielka Sobota
Wielka Środa  :: 16-04-2014 r. ::

  Wielkie znaczenie dla Jezusa ma miłość serca, które stara się być przy Nim. Ważna dla Niego jest obecność dusz umiłowanych podczas Jego Męki. Dlatego: STARAJMY SIĘ BYĆ RAZEM Z NIM W SWOIM SERCU! STARAJMY SIĘ TOWARZYSZYĆ MU, MYŚLEĆ O NIM, WYRAŻAĆ SWOJˇ MIŁOŚĆ! Nie potrzeba wiele. To nic, że trudno nam czasem wyobrazić sobie, co w tym momencie może czynić Jezus. KLĘKAJMY U STÓP KRZYŻA I MÓWMY MU O MIŁOŚCI! Po prostu: KOCHAJMY GO! Jego wdzięczność będzie wielka – Bóg obdarzy łaską uczestniczenia w Dziele Zbawczym.

Wicej...>>
Wielki Poniedziałek  :: 14-04-2014 r. ::

  WYSTARCZY KOCHAĆ! Naprawdę, wystarczy tylko kochać. Serce prawdziwie kochające chce być przy tym, kogo kocha. Daleko jeszcze duszom najmniejszym do prawdziwej wielkiej miłości, ale PODEJMUJMY STARANIE, PODEJMUJMY WYSIŁEK, a Bóg udzieli swojej łaski według własnego uznania. Sam dobierze czas, sposób. MY MAMY SIĘ WYKAZAĆ STARANIEM O TRWANIE PRZY JEZUSIE:
- ciągłym powstawaniem,
- ciągłym zaczynaniem od nowa,
- wytrwałością w powstawaniu, w powracaniu.
A z czasem łaska sprawi, że będziemy nieustannie przy Sercu Jezusa.
Niech Maryja Matka Bolesna wspiera nas w oczekiwaniu nadchodzących wydarzeń. Prosimy, by razem z nami była przy Sercu Jezusa i z nami Go wspierała.

Więcej...>>
Wprowadzenie w Wielki Tydzień - Wieczernik w Różanymstoku  :: 12-04-2014 r. ::

  BÓG ZAPRASZA KAŻDEGO Z NAS DO UCZESTNICTWA W NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIU W DZIEJACH LUDZKOŚCI, W NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIU TWOJEGO ŻYCIA. Bóg zaprasza, a to zaproszenie jest zaproszeniem miłości. Możesz otworzyć serce, w ten sposób otwierając się na świat duchowy i rzeczywiście przeżywać wraz z Jezusem Jego Mękę. Możesz być przy Nim podczas tej Męki.
Przygotowanie duszy – to już UCZESTNICZENIE WRAZ Z JEZUSEM W JEGO KRZYŻU,
- to wpatrywanie się w Niego z miłością i ofiarowywanie Mu wszystkiego, cokolwiek czynisz od samego momentu przebudzenia się rano. Każdą czynność, każde słowo, każdy swój obowiązek możesz Jemu ofiarować z miłości. Możesz podczas tych czynności wpatrywać się w Niego.

Więcej...>>
Podejmijmy dalsze przygotowania do Triduum Paschalnego  :: 07-04-2014 r. ::

  Niech nas nie zwiedzie fakt, że do Świętego Triduum Paschalnego pozostało jeszcze troszkę czasu. Niech nasze serca zaangażują się w towarzyszenie Jezusowi, w obecność miłującą, która stara się zrozumieć Jezusa i być przy Nim bardzo blisko. Teraz otrzymujemy ogromny dar, bo jest to ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W PEŁNEJ MIŁOŚCI, W MIŁOŚCI PRAWDZIWEJ. Otwierając serca na tę miłość stajemy się w pewnym stopniu podobni do Boga. On pragnie naszej przemiany, naszego upodobnienia do Niego. Rozumiejąc Jezusa, otwierając serce na Jego doświadczenie, Jego przeżycie, kochając Go, otaczając miłością, poznajemy coraz bardziej to, Kim On jest. Poznajemy coraz bardziej Boga, Jego miłość i coraz bardziej ją przyjmujemy, coraz bardziej żyjemy nią. Więc starajmy się niczego nie przeoczyć, ale starajmy się realizować to wszystko, co jest niezwykłym darem dla nas. Rozradujmy nasze serca! Niech będą pełne wdzięczności, niech uwielbiają Boga i niech się z Nim jednoczą.
Więcej...>>

Nasze najbliższe spotkania:
Szczytno - klasztor sióstr klarysek kapucynek, czwartek - 10.IV. (od godz. 17:00),
Różanystok - dom rekolekcyjny, piątek - 11.IV. (od godz. 18:00),
Różanystok - Bazylika Ofiarowania NMP, sobota - 12.IV. (od 10:30).
OGÓLNOPOLSKI WIECZERNIK WSPÓLNOTY DUSZ NAJMNIEJSZYCH  :: 04-04-2014 r. ::

  Wspólnota Dusz Najmniejszych zaprasza wszystkich wiernych, zwłaszcza tych, którzy w relacji do Boga doświadczają maleńkości swojej duszy, na wspólnotowe święto najmniejszych, które w tym roku zaplanowane zostało na dzień 6-7 czerwca w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku.
Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy Wspólnoty Dusz Najmniejszych, w roku duszpasterskim: „Wierzę w Syna Bożego”, będzie bardzo ważnym, spotkaniem, które ma pokazać, iż dusze najmniejsze istnieją w Kościele i pełnią w nim bardzo ważną rolę. Będziemy wspólnie modlić się, aby wszyscy wierzący w Chrystusa dostrzegli potrzeby współczesnego Kościoła i na nie starali się odpowiedzieć.

Szczegółowe informacje i program spotkania znajduje się na stronie internetowej Ogólnopolskich Wieczerników Modlitwy: http://www.wieczernikmodlitwy.pl.
Ten dzień przygotowuje nas do kanonizacji bł. Jana Pawła II  :: 02-04-2014 r. ::

  Bł. Jan Paweł II żył w wielkiej bliskości z Bogiem. On przebywał w tej bliskości nieustannie. Był zjednoczony z Bogiem, dzięki czemu wszystko, cokolwiek robił było przeniknięte Bożą obecnością, Bożą rzeczywistością. Bóg był w jego sercu, a on był w Bogu. Każdą myśl, słowo kładł przed Bogiem. Wszystko było zgodne z Bogiem, wszystko było najpierw dawane Bogu. Zauważmy, że choć był człowiekiem głębokiej modlitwy, człowiekiem wielkiego skupienia i nieustannej adoracji Boga, obecności Boga w sercu, to przecież jednocześnie był człowiekiem nieustannie wystawionym na publiczne światło. Trudno jest skupić się osobie, która jest znaną, jest osobą publiczną, trudno jest żyć w wielkiej zgodzie z samym sobą, a jednak bł. Jan Paweł II w takiej zgodzie żył. Stąd doskonałe wypełnianie woli Boga, doskonałe wypełnianie swego powołania, bo cały czas był w Bogu, cały czas był wypełniony Bogiem. Prośmy bł. Jana Pawła II, aby wyprosił nam taką łaskę nieustannego zjednoczenia z Bogiem.
Więcej...>>

Zapraszamy na kolejny dzień skupienia i Wieczernik Modlitwy
Czerwińsk nad Wisłą - piątek, 4 kwietnia - od godz. 18:00 (dom rekolekcyjny),
sobota, 5 kwietnia - od godz. 10:30, Wieczernik Modlitwy (prosimy o zabranie miękkich klęczników).
Nasze kolejne skupienie w Sadowiu-Golgocie  :: 30-03-2014 r. ::

  W niedojrzałym życiu wiary bardzo często człowiek uważa, że musi dla Boga ponieść jakieś ofiary, jakieś cierpienie, wysiłek, że musi na przykład odmówić ileś modlitw, aby coś uzyskać. Jest to bardzo niedojrzałe i jest to wręcz zasmucające Boga. Jest to zaprzeczenie Jego miłości. Bóg jest:
- Tym, który wszystko posiada,
- Tym, który jest Dawcą,
- Tym, który obdarza.
W Nim jest wszystko, nie w człowieku, więc człowiek nic nie może z siebie dać Bogu. Jeśli traktuje to jako obowiązek, jako handel wymienny: Bogu dam, wtedy otrzymam – jest to najbardziej smutne, co człowiek może czynić wobec Boga.
Najpierw trzeba otworzyć serce, pokochać. Potem z miłości może pojawić się pragnienie, by Bogu ofiarować siebie, by dla Boga czynić wszystko z miłości – przyjmować krzyż. Nie dlatego, aby coś uzyskać, ale dlatego:
- że człowiek chce dać Bogu siebie,
- chce odpowiedzieć w ten sposób na Jego nieskończoną miłość,
- chce Go również tak kochać.

Więcej...>>
Jednoczmy się i módlmy się razem, by zachować w sercu Słowo  :: 26-03-2014 r. ::

  Bóg przemawia do człowieka zarówno poprzez Słowo w dosłownym znaczeniu, ale i poprzez różne znaki. One też stają się wskazaniami dla człowieka. Człowiek próbuje te znaki ująć w słowa, aby przekazać znak dany od Boga innym, by i inni mogli zobaczyć niezwykłą wartość, doświadczyć jej i włączyć w swoje życie Słowo, które staje się. Strzeżmy swoich serc, by NIE ULECIAŁO Z NICH NIC, CO OTRZYMALIŚMY OD BOGA, bo to, co otrzymaliśmy jest drogocenne, jest największą wartością. A więc dusza nie może sobie pozwolić na marnotrawstwo; na to, by cokolwiek puścić, przeoczyć, bowiem wszystko, co od Boga dane jest człowiekowi jest WARTOŚCIˇ NAJWYŻSZˇ. Módlmy się, aby Bóg wlał w nasze serca zrozumienie wagi Słów Bożych, byśmy przejęli się tym, co otrzymujemy codziennie, byśmy przed tym zgięli kolana, bowiem to nie są zwykłe zdania wypowiadane przez człowieka. TO SŁOWO BOGA, który w ten sposób pragnie wprowadzić nas w tajemnice swego Serca i zaprosić do współuczestniczenia w Dziele Zbawienia.
Więcej...>>

Zapraszamy na kolejne spotkania Wspólnoty:
28 marca (piątek) - Wieczernik Modlitwy w Sątocznie, od godz. 16:00;
29 marca (sobota) - Dzień skupienia w Sadowiu-Golgocie, od godz. 15:00;
30 marca (niedziela) - Wieczernik Modlitwy w Ostrowie Wlkp., od godz. 10:30.
Nie zapominajmy o św. Józefie!  :: 19-03-2014 r. ::

  Św. Józef przeszedł drogę swego życia w przepiękny sposób. Choć żył jeszcze przed nauczaniem Jezusa, przed Jego męką, to jednak w sposób doskonały realizował to, o czym Jezus nauczał. Swoim życiem dał świadectwo bycia godnym ojcem Bożego Syna, Zbawiciela świata. Niezwykłe jest zjednoczenie Józefa z Bogiem, zgodność w Nim samym, Jego woli z wolą Bożą, doskonałość bycia dokładnie tym, kim stworzył Go Bóg i realizacji tego, do czego został powołany. NIEZWYKŁA SKROMNOŚĆ, POKORA! OD NIEGO MOŻNA SIĘ WIELE NAUCZYĆ. NIE ZAPOMINAJMY O TYM ŚWIĘTYM I PROŚMY GO O OPIEKĘ! Prośmy o orędownictwo w Niebie! Prawdziwie wyprasza wielkie łaski. Byli Święci, którzy Jemu oddawali szczególną cześć i żyli z Nim w bliskości, doświadczając prawdziwie ogromnej opieki.

Więcej...>>
W czasie Wielkiego Postu Bóg pragnie właściwie ukierunkować duszę  :: 18-03-2014 r. ::

  Dziękuję Ci, Jezu, za to, co tak niepojęte, za moje uczestnictwo w Twoim cierpieniu. Dziękuję Ci za każdą cząstkę mego ciała, w której złożyłeś swoje cierpienie. Wybacz, że tak długo się ociągałam, wzbraniałam, że tak dużo myślałam o sobie, a nie o Tobie, że dopiero teraz otworzyłam serce na tę łaskę. Teraz z radością, Jezu, przyjmuję wszystko i czuję, jak bardzo mnie wyróżniasz, jak wielkim bogactwem mnie obdarzasz, jak hojny jesteś w swoich łaskach. To nie do uwierzenia, Jezu! To niewyobrażalne, że takimi łaskami obdarzasz nas.
Pragnę Ci oddać całą siebie – moje ręce, nogi, głowę, wszystko, całe moje ciało, całą moją duszę, moje serce, wszystko, abyś mógł cierpieć we mnie. W ten sposób, Jezu, jednoczysz mnie ze Sobą. A to jest najwspanialsze, co może spotkać duszę, najcudowniejsze, dające największe szczęście. Dziękuję Ci, Jezu! I wielbię Ciebie!

Więcej...>>
Bóg inaczej spostrzega dusze, które sobie wybrał!  :: 16-03-2014 r. ::

  Trzeba mieć świadomość, ŻE DUSZE, KTÓRE BÓG SOBIE WYBRAŁ, Sˇ INACZEJ SPOSTRZEGANE W ŚWIECIE DUCHOWYM. One nie popełniają takich grzechów, jakich dopuszczają się inni. Nie popełniają grzechów ciężkich. ALE SZATAN JEST SZCZEGÓLNIE NASTAWIONY, BY TE DUSZE Z ICH DROGI SPROWADZIĆ. I właśnie to,
- co one czynią, wykorzystuje ku złemu.
- co czynią dusze wybrane, ma ogromne znaczenie w oczach Boga i w świecie ducha.
I NIE MOŻNA JAK GDYBY PORÓWNYWAĆ GRZECHÓW ZWYKŁEGO, PRZECIĘTNEGO KATOLIKA Z GRZECHAMI DUSZY FORMOWANEJ PRZEZ BOGA I PRZYGOTOWYWANEJ DO WYPEŁNIENIA JAKIEGOŚ SPECJALNEGO ZADANIA. Nie można myśleć, iż moja niezbyt czysta myśl i poważny grzech kogoś innego nie mają porównania - tam jest grzesznik, a tu prawie święty. Niestety, tak nie jest.
Bóg większą uwagę zwraca na to, co dzieje się w duszy wybranej. Oczekuje CZYSTOŚCI KRYSZTAŁU, CZYSTOŚCI ¬RÓDLANEJ, by dusza mogła wypełnić Boże zadanie. Nie wypełni go dobrze, jeśli skażona będzie licznymi słabościami. Dusza ma więc starać się o czystość we wszystkim – również w myślach i intencjach.

Więcej...>>
Ten czas dla nas jest czasem zbliżania się Miłości.   :: 15-03-2014 r. ::

  Czas Wielkiego Postu jest dla nas czasem zbliżania się do Jezusa, do Jego miłości. Każdy krok ku Krzyżowi jest cennym krokiem, jest czasem niezmarnowanym. Każde spojrzenie na Krzyż jest bogactwem dla duszy, jest łaską, która wypełnia duszę i która spływa na świat, ratując go. Toteż starajmy się trwać pod Krzyżem, starajmy się wpatrywać w Jezusa, starajmy się napełnić Jego obecnością, Jego miłością, Jego cierpieniem, starajmy się napatrzeć. Wtedy Bóg udzieli nam łaski – będziemy kochać. Doświadczymy w sobie miłości, która obejmie nas całych. Ta miłość da nam zrozumienie, czym jest Krzyż, da nam niezwykłe zbliżenie do Krzyża, zjednoczy z Krzyżem.
● Najważniejsza jest miłość płynąca z Krzyża.
● Najważniejsze jest to, by dusza zobaczyła Krzyż i dążyła do niego.
● Najważniejsze, byśmy podejmowali wszelki wysiłek, aby trwać u stóp Jezusa, aby wpatrywać się w Niego, aby Go adorować.
Dziękujemy wszystkim Wam za dar wspólnej modlitwy w Szczytnie. Dziękujemy za spotkanie w 8 rocznicę Wieczerników Modlitwy w Gietrzwałdzie, za wspólne dziękczynienie. Zapraszamy też na kolejne nasze spotkania.

Więcej...>>
Spotkajmy się razem i trwajmy na modlitwie  :: 11-03-2014 r. ::

  Wiem, Jezu, że jedna mała dusza nie jest w stanie przeprosić Ciebie, zadośćuczynić za wszystko, co dzieje się na świecie. Ale dajesz memu sercu poznać coś, co wzrusza moje serce, a mianowicie mówisz, że wystarczy, by ta jedna mała dusza bardzo kochała, aby z miłością trwała przy Twoim Krzyżu, aby była Ci wierna, aby przyjęła Twoją wolę, a Twoje Serce będzie pocieszone, dusze uratowane. Nie rozumiem, Jezu, jak to możliwe, skoro grzech tak wielki. Ale Ty mówisz, że miłość jest ponad wszystko, miłość jest największa, że miłość małej duszy przeważa szalę nawet wielkiego zła, pokonując je. Pragnę więc, Jezu, być tą miłością, miłością w Twoim Sercu. Stale trwać przy Tobie, kochać, przepraszać, prosić o miłosierdzie, wynagradzać Ci za wszystko, co czynią dusze. Pragnę przyjąć Twoją wolę i nią żyć całkowicie, do końca. Przyjąć to życie, które mi dajesz, aby poprzez nie zjednoczyć się z Krzyżem Twoim. Kocham Ciebie, Jezu!
Więcej...>>

Zapraszamy na nasze najbliższe spotkania:
13 marca (czwartek), Szczytno - klasztor sióstr klarysek kapucynek, Wieczernik Modlitwy (od godz. 17:00;
14 marca (piątek), Gietrzwałd - dom rekolekcyjny, dzień skupienia (od godz. 18:00);
15 marca (sobota), Gietrzwałd - Bazylika NMP, Wieczernik Modlitwy (od godz. 10:00).
Miłość Boga jest tak wielka i tak wspaniała. Wieczernik w Różanymstoku  :: 08-03-2014 r. ::

  Dusza, która podejmuje krzyż jest otoczona Bożą miłością i Jego troską. Tak jak Jezus jest w Ojcu, Jego Ofiara, Jego Krzyż jest w Ojcu, znajduje się w łonie Ojca, tak każda dusza, która naśladuje Jezusa w Krzyżu też znajduje się w łonie Ojca, znajduje się wewnątrz Boga. Samo cierpienie, trudności nie są przyjmowane z ochotą przez dusze. Człowiek doświadcza bólu, nie pozbędzie się go. Jednak WARTO ZAUFAĆ KRZYŻOWI, WARTO ZAUFAĆ MIŁOŚCI. To, co człowiek otrzymuje w zamian jest nieskończenie większe, nieskończenie cudowniejsze, wspanialsze od tego, co oddaje Bogu, w czym się ofiarowuje. Nie lękajmy się podjąć krzyża, ponieważ DUSZOM, KTÓRE ZAUFAJˇ I PODEJMUJˇ KRZYŻ BÓG DAJE NIESKOŃCZENIE WIĘCEJ, obdarza licznymi łaskami, prowadzi. Te dusze żyją w cudownej bliskości Boga, w zjednoczeniu z Jego Sercem.

Więcej...>>
Rozpoczynamy ważny czas Wielkiego Postu  :: 05-03-2014 r. ::

  Panie Jezu! Proszę, aby nastał pokój u naszych wschodnich sąsiadów. Proszę, by miłość zwyciężyła w ich sercach. Proszę, by wszyscy, którzy angażują się w ten konflikt w różny sposób, by otworzyli swoje serca na Twoją miłość, na mądrość Twojej miłości i by kierowali się tą mądrością w każdej decyzji, choćby najmniejszej. Mówisz nam, Jezu, że o cokolwiek poprosimy Ojca w Twoje Imię, to otrzymamy. Proszę więc, Ojcze, w Imię Jezusa, Twego Syna, przedstawiając Ci Jego cierpienie, kładąc u Twoich stóp Jego Krzyż, pokazując Ci Jego Rany, Jego Krew, błagamy:
- niech zatriumfuje Twoja miłość we wszystkich sercach tego konfliktu;
- niech zatriumfuje Twoja miłość na całym świecie, we wszystkich miejscach, gdzie sytuacja jest trudna, czy dramatyczna, gdzie leją się łzy, gdzie cierpią ludzie.
W Twojej mocy jest wszystko. My dajemy Ci nasze serca, serca pragnące kochać, serca pragnące przyjąć Twoją miłość i tą miłością żyć; serca pragnące uczestniczyć w Krzyżu Twego Syna; serca, które są Tobie oddane i które Tobie swoje życie poświęcają. Przyjmujemy Twoją miłość i tą miłością chcemy obdarzać wszystkich wokół. I wyrażamy taką wolę. Odcinamy się, wyrzekamy się wszelkiego zła. Chcemy tylko miłości. Wierzymy w Ciebie Boże, który jesteś Miłością, że Ty zwyciężasz, że Ty królujesz, że Panem jesteś tylko Ty. Wierzymy, że Twoja miłość zwycięża w nas i we wszystkich. Wierzymy, że zajaśnieje Twoja miłość na całej ziemi i że świat cieszyć się będzie pokojem. BądĽ uwielbiony Boże!

Więcej...>>
Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post - 2014 r  :: 02-03-2014 r. ::

  Drodzy Bracia i Siostry!
W czasie Wielkiego Postu chcę podzielić się z wami kilkoma refleksjami, które mogą wam być pomocne na drodze nawrócenia osobistego i wspólnotowego. Punktem wyjścia niech będą słowa św. Pawła: „Znacie przecież łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa, który będąc bogatym, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić” (2Kor 8,9). Apostoł zwraca się do chrześcijan Koryntu, zachęca ich, aby szczodrze dopomogli wiernym w Jerozolimie, którzy są w potrzebie. Co mówią nam, współczesnym chrześcijanom, te słowa św. Pawła? Co znaczy dla nas dzisiaj wezwanie do ubóstwa, do życia ubogiego w rozumieniu ewangelicznym?

Więcej...>>
Kolejny Wieczernik Modlitwy z MB Pocieszenia  :: 01-03-2014 r. ::

  W sobotę, 1 marca br. do Czerwińska nad Wisłą przybyło wielu pielgrzymów, by wspólnie przeżyć nabożeństwo pierwszosobotnie u stóp MB Pocieszenia, której wierni od dawien dawna oddają tam należną cześć. Podczas programu modlitewnego: modlitwy różańcowej, Adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii i modlitwy dla uczczenia Krzyża św. głoszone było Orędzie Miłości, które daje wielką nadzieję na zwycięstwo Boga w obecnych trudnych czasach, w jakich nam przyszło żyć. Dziękujemy Bogu, Jego Matce i wszystkim uczestniczącym w spotkaniu kapłanom i wiernym za dar wspólnej modlitwy.

Retransmisja ze spotkania w Radiu Konsolata o godz. 16:00 i 22:00. Zapraszamy!
Strona Radia: kliknij tutaj>>
Wieczernik w Sątocznie  :: 28-02-2014 r. ::

  Parafia pw. Chrystusa Króla w Sątocznie (Archidiecezja Warmińska), w każdy ostatni piętek miesiąca zaprasza parafian i wiernych z okolicznych miejscowości na comiesięczne spotkania modlitewne i współtworzenie Wspólnoty Dusz Najmniejszych, która w każdym Wieczerniku Modlitwy włącza się w ewangelizację przez miłość. Tak też było w ostatnim dniu lutego, kiedy to zgromadzeni w świątyni apostołowie miłości swoją wytrwałą modlitwą wypraszali nam wszystkim potrzebne łaski. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło modlitewno-apostolskie i zapraszamy kolejne osoby do współtworzenia następnych spotkań.
Przedpoście: Niedziela Siedemdzięsiątnicy. Warto przeczytać!  :: 19-02-2014 r. ::

  5 marca 2014, w Środę Popielcową rozpocznie się Wielki Post. W tradycyjnej liturgii poprzedzony jest przez okres Przedpościa.
Przedpoście czyli czas Siedemdziesiątnicy (Tempus Septuagesimæ), wprowadził do kalendarza w VII papież św. Grzegorz I Wielki. Jest to swoiste przygotowanie do Wielkiego Postu obejmującego trzy kolejne niedziele przed Środą Popielcową: Niedziela Siedemdziesiątnicy (zwana Niedzielą Starozapustną), Niedziela Sześćdziesiątnicy (Mięsopustna) i Niedziela Pięćdziesiątnicy (Zapustna).
Niedziele te, choć przyjęte np. przez klasztory w Galii, a także przez liturgię rzymską, są raczej pochodzenia wschodniego, a ich geneza łączy się z potrzebą uzupełnienia (do 40) brakujących dni Wielkiego Postu po odliczeniu sobót i niedziel tego okresu.
Tak więc już na 3 tygodnie przed Wielkim Postem Kościół wprowadzał pewne jego elementy: pokutny, fioletowy kolor szat liturgicznych, usuwał ze Mszy św. odmawianie Gloria i śpiew radosnego Alleluja, i nakazywał również w okresie Przedpościa złagodzony nieco post. Post ten zniósł dopiero w roku 1284 papież Innocenty IV.
Posoborowa reforma liturgiczna w 1970 r. zniosła cały okres Przedpościa.

Więcej:...>>
Kolejny Wieczernik u stóp MB Gietrzwałdzkiej  :: 15-02-2014 r. ::

  Podczas naszego kolejnego dnia skupienia i podczas Wieczernika Modlitwy w Gietrzwałdzie mówiliśmy o przygotowaniach do Wielkiego Postu, które jednak każdy rozumie na swój sposób. To rozumienie często nie jest do końca takie, jakie być powinno, bowiem w przygotowaniu do Wielkiego Postu chodzi o obudzenie duszy do miłości, o otrząśniecie się duszy z uśpienia, w którym ona prawie stale przebywa, chodzi o nowe spojrzenie na Boga, na Jego miłość, o świeże spojrzenie, o ponowny zachwyt Bożą miłością, by z nowym uczuciem, zachwytem, a w związku z tym z nową energią i siłą wkraczać w przestrzeń, którą przed nami Bóg będzie otwierać. Wszystkim dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i duchowej odnowy.

Więcej...>>
Światowy Dzień Chorego  :: 11-02-2014 r. ::

  Wielu z nas myśląc o Lourdes bardzo zawęża znaczenie Objawień. A przecież Bóg właśnie tam objawia wielką swoją miłość. Większość z pielgrzymów, jadąc do Lourdes, jedzie z konkretnym pragnieniem, by doświadczyć od Boga łaski uzdrowienia z choroby ciała. To jest główna myśl, jaka towarzyszy większości pielgrzymów. A Bóg pozwolił na te objawienia, pozwolił, aby przyszła Matka Boża i objawiała światu Jego miłość, by dokonało się ODRODZENIE SERC, ODRODZENIE LUDZKOŚCI, a nie tylko uzdrowienie fizyczne. Gdy spojrzymy na uzdrowienia, jakich dokonywał Jezus, na uzdrowienia opisane w Ewangelii, zauważmy, że Jezus dokonuje uzdrowienia duszy i ciała. Jezus wręcz najpierw uzdrawia duszę, potem ciało. Jezus pokazuje, iż jedno z drugim jest w jakimś stopniu powiązane. Choroba duszy może pociągać za sobą chorobę ciała, choć nie należy wyciągać pochopnych wniosków, że każdy chory na ciele jest chorym duchowo. Jednak Jezus zwraca uwagę na konieczność zajęcia się duszą, a nie tylko ciałem.

Więcej...>>
Nasze uczestnictwo w życiu Jezusa  :: 08-02-2014 r. ::

  Od Święta Ofiarowania Pańskiego na naszych spotkaniach poruszany jest temat ofiarowania się Bogu. Uświadamiamy sobie, iż Bóg i od nas - dusz najmniejszych, dusz Bogu poświęconych - oczekuje totalnego zawierzenia swojego życia. To oddanie wszystkiego jest jednocześnie przyjęciem Bożego życia, przyjęciem Boga jako Tego, który jest Jedynym - jedyną Miłością, jedynym Panem, jedynym Królem, Przewodnikiem, jedynym Doradcą, jedyną Prawdą, jedyną Miłością, który jest Jedyny. Rozważając to wezwanie miłości, podejmując je na nowo, za wszystko staramy się Boga w tym czasie uwielbić; za to,  co Bóg czyni dla nas, co nam objawia; za wszystko, czego stajemy się świadkami i uczestnikami; za wszelkie dary, dobrodziejstwa, które Bóg zlewa na wspólnotę dusz najmniejszych; za to, co widzimy, choć nie zauważamy jako cuda. A dzieje się ich bardzo wiele. Wyrażamy wdzięczność Bogu, uwielbiamy Go, nieustannie samych siebie Mu oddając na własność. Pragnąc całym swoim życiem oddawać Bogu chwałę, całym swym życiem Go kochać. Więcej w naszych rozważaniach:
Rozważanie 1
Rozważanie 2
Rozważanie 3
UWAGA! Zapraszamy na kolejne nasze spotkanie, już w poniedziałek - 10 lutego, do Ostrowa Wlkp. Na tym spotkaniu szczególnie modlić się będziemy za chorych, z racji zbliżającego się Dnia Chorego.
Dziękujemy Bogu za kolejne spotkania Wspolnoty  :: 21-01-2014 r. ::

  Czerwińsk nad Wisłą, Szczytno, Różanystok, Ostrów Wlkp, Gietrzwałd i dom dusz najmniejszych to kolejne ważne etapy naszej wspólnej duchowej drogi, na której od początku nowego roku trwa nieprzerwanie formacja naszych maleńkich serc. Dziękujemy Bogu za dar każdego spotkania i wspólnym Magnifikat wielbimy Boga w Jego niepojętej Miłości. Dziękujemy też wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i licznie gromadzącym się na spotkaniach wiernym za dar doświadczania Bożych łask. Zapraszamy też na kolejne spotkania, które według harmonogramu umieszczonego na stronie głównej http://www.malenkadroga.pl/, odbywają się nieprzerwanie, mimo nieraz trudnych warunków atmosferycznych. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest w Sątocznie i w Czerwińsku nad Wisłą, już 31 stycznia i 1 lutego br.
Warto przeczytać:
„Pozostał jeszcze najmniejszy, lecz on pasie owce” (1 Sm 16,1-13)
Papież na porannej Mszy św.
Dzień skupienia w Czerwińsku - Przygotowanie daru dla Oblubieńca  :: 04-01-2014 r. ::

  Podczas dni skupienia i Wieczernika Modlitwy, w ciągu dwóch ostatnich dni, trwając na modlitwie w Czerwińskim Sanktuarium, usposabialiśmy nasze serca, by przygotować je na najpiękniejszy dar dla Jezusa, gdy w Święto Trzech Króli pójdziemy w orszaku Trzech Króli do Betlejem. Przez cały Adwent przygotowywaliśmy się na przyjęcie miłości oblubieńczej. TĘ MIŁOŚĆ BÓG ZRODZIŁ W NASZYCH SERCACH podczas Świąt Bożego Narodzenia. W Święto Trzech Króli, odpowiadając Bogu na Jego wielką Miłość, uznamy w Jezusie Króla wszechświata i złożymy Mu swój dar. Tym darem będziemy my sami, nasze pragnienie, by należeć we wszystkim do Boga, by odpowiadać w każdym momencie miłością na Jego zaproszenie do miłości.
Dziękujemy Bogu, Jego Matce Maryi i wszystkim wiernym za dar wspólnego spotkania i doświadczania wielkiego dotyku Miłości Bożej.

Więcej...>>
Więcej szukaj w archiwum.

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!