banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś piątek, 19 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1256020 naszym gościem.       Osób on-line: 22

Centrum dusz najmniejszych

Listopad 2012. Nasz dom w pięknej szacie
fotoW wielu sercach naszej Wspólnoty zrodziło się pragnienie zrzeszenia w katolickim stowarzyszeniu Konsolata i posiadania wspólnego domu. Od jesieni 2011 r. trwają prace remontowe w budynku, który potrzebuje kapitalnego remontu. Prace te wykonywane są przez osoby ze Wspólnoty i ze środków pozyskanych przez Wspólnotę.
Zapraszamy wszystkich uczestników naszych spotkań i osoby utożsamiające się z nami o włączenie się we wspólną troskę o nasz dom. Na dzień dzisiejszy poszukujemy w naszym gronie pracowników wykwalifikowanych do prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Dzieło to można także wesprzeć finansowo, czy też duchowym darem modlitwy. Za każdą udzieloną pomoc wszystkim z serca dziękujemy. Jako dar wynagradzający przekazujemy każdemu naszą nieustanną modlitwę i upraszanie błogosławieństwa dla całej rodziny.
Ks. Tadeusz - kapelan Stowarzyszenia Konsolata.

Zobacz więcej zdjęć...>>

Dom jest własnością Stowarzyszenia Konsolata.
Adres stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Konsolata
11-091 Olsztyn, ul. Hozjusza 2
KRS: 0000338099 REGON: 280450105
NIP: 739-37-68-798
Nr konta: 09 1540 1072 2107 5000 3110 0001
Więcej na stronie internetowej stowarzyszenia: www.skkonsolata.pl

linia

Prace przy elewacji budynku
fotoZ nadejściem wiosny 2012 r. nasz dom został objęty nową troską a jego wygląd zaczął nabierać właściwych kolorów. I znów znalazły się dusze maleńkie, które barwy miłości, które noszą w swoich sercach przeniosly na mury naszego wspólnego domu. Przygotowania do prac elewacycjnych trwały znów kilka tygodni. Towarzyszyły temu także inne prace, konieczne do wykonania na tym etapie budowy. Budynek został ocieplony i zabezpieczony przed negatywnym wpływem wilgoci, tak z atmosfery, jak i z ziemi. Wykonano także wiele prac wewnątrz budynku, z położeniem tynków i posadzek włącznie.

linia

Listopad 2011. Dom z nowymi oknami
fotoPrace przy naszym domu w roku 2011 zostały zakończone wymian± okien i zamknięciem budynku w stanie surowym. Kilka mieisęcy pracy całej Wspólnoty zostały nagrodzone dokończeniem kolejnego ważnego etapu naszej budowy. Możemy teraz spokojnie oczekiwać wiosny, by z jej nadejściem rozpocząć kolejny etap prac. Czeka nas jeszcze dużo pracy, lecz nasze maleńkie serca ufają, że damy radę podj±ć kolejny wysiłek na rzecz wspólnego dobra, jakim jest dom dusz najmniejszych a w nim nasze duchowe centrum.

linia

Nasz dom z nowym dachem
fotoZwieńczeniem kilkumiesięcznych trudów naszej wspólnej pracy było położenie na naszym domu nowego dachu. Od tej pory zagościła w naszych sercach wielka nadzieja na szybkie zakończenie prac, bowiem dach na domu to już coś! Następny etap to przygotowanie murów na wstawienie nowych okien. Mimo wykonania ciężkich prac przystępujemy do kolejnego etapu budowy naszego domu-centrum.

linia

Czerwiec 2011 r. Mocno zaangażowane prace
fotoWażnym etapem podczas remontu naszego domu była wymiana dachu i stawianie nowych murów i ścian. Te prace wykonywane były przez kilka miesięcy. Wszystko wykonali uczestnicy naszych modlitewnych spotkań pod czujnym nadzorem kierownika budowy. Jesteśmy pełni podziwu dla tak wielkiego zaangażowania dusz najmniejszych.
Wszystkim im za włożony trud dziękujemy.

linia

Październik 2010 r. Początkowy stan naszego domu
fotoPoczątki naszego domu sięgają jesieni 2010 r., kiedy to stowarzyszenie Konsolata pozyskało jednorodzinny dom przeznaczony do kapitalnego remontu. Dla przypomnienia spójrzmy jeszcze raz na stan początkowy domu, który został adaptowany na nasze duchowe centrum.

Zobacz więcej zdjęć...>>

linia
[1]

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!